Oczyszczanie organizmu po sterydach

Skuteczne oczyszczanie organizmu po sterydach

Nawet najlepsze sterydy odciskają swój ślad na organizmie. I nie – nie chodzi tu tylko o to, że dzięki nim przyrastają mięśnie, czy jak w przypadku Winstrolu zyskujesz dodatkową energię do intensywnych treningów. Każdy z tych środków, a w szczególności sterydy doustne wywołują też szereg obciążeń dla ciała. Nie chodzi tu nawet o efekty uboczne, takie jak ginekomastia czy obniżenie głosu u kobiet. Wiele z nich wpływa również np. na funkcjonowanie wątroby, ale i układu hormonalnego. Oczyszczanie organizmu po sterydach więc stanowi ważny etap po każdym cyklu. Dowiedz się, jak wykonać je prawidłowo!

Oczyszczanie organizmu po sterydach – po co się je robi?

Jeśli decydujesz się na sterydy w tabletkach, musisz mieć świadomość, że one bardziej obciążają wątrobę. To dlatego, że przedostają się przez nią z układu pokarmowego do krwi. Niektóre środki, takie jak Anapolon, mają bardzo silne działanie na ten organ. Niewłaściwie przyjmowane, tj. zbyt długie lub w za dużych dawkach, mogą wywoływać różne choroby. Co więcej – część ma tendencję do kumulowania swoich rezultatów, bo np. ich metabolity odkładają się w wątrobie.

To jednak tylko jedna strona medalu. Druga to oddziaływanie anabolików na układ hormonalny. To istotne zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. U pań oczyszczanie organizmu po sterydach chroni przed androgenicznym działaniem SAA – czyli m.in. zanikiem cech płciowych, dodatkowym owłosieniem (np. na twarzy) itp. U panów natomiast detoks po takich środkach wspomaga przywrócenie funkcji jąder oraz chroni przed skutkami aromatyzacji testosteronu (przekształcającego się w toku tego procesu do estrogenów).

To nie wszystko, gdyż – szczególnie długie cykle z dużymi dawkami – mogą być przyczyną różnych dolegliwości, w tym m.in.:

  • problemów z płodnością,
  • trądzikiem,
  • zawałem serca,
  • nadciśnieniem,
  • biegunką.

Jaki jest cel oczyszczania organizmu po sterydach?

Właściwe oczyszczane organizmu po sterydach pomaga pozbyć się pozostałości po nich z ciała. Chodzi więc m.in. o produkty metabolizmu tych środków, jakie mogłyby wywoływać określone skutki jeszcze przez wiele tygodni, a w niektórych przypadkach nawet miesięcy. Proces ten ma także nakłonić organizm do samodzielnego przywracania homeostazy, aby detoks był jeszcze skuteczniejszy.

Przebieg oczyszczania organizmu po sterydach

SAA nie odstawiamy nagle. Natychmiastowe porzucenie łykania tabletek czy iniekcji może skończyć się szokiem i jeszcze gorszą tolerancją przez organizm. W efekcie, zamiast detoksykacji, zafundowałbyś sobie przyrost tkanki tłuszczowej, bóle głowy i inne nieprzyjemne efekty. Dlatego rób to stopniowo – zmniejszając dawki i wydłużając czas między nimi. W ten sposób ciało dostaje sygnał, że pora rozpocząć proces oczyszczania, a np. uśpione dotychczas gruczoły będą się aktywować, by naturalnie zacząć produkować m.in. testosteron.

To, jak długo trwa oczyszczanie organizmu po sterydach, jest ściśle indywidualne. Wszystko zależy od wielkości przyjmowanych dawek i długości cyklu. Z drugiej strony – wpływ na to ma fakt, czy przyjmowałeś anaboliki w zastrzykach, takie jak nandrolon, czy sięgałeś po środki w tabletkach. Musisz pamiętać, że każdy przechodzi detoks nieco inaczej – możesz zmagać się z pewnymi negatywnymi objawami, ale to w dużej mierze od Ciebie zależy, jak przebiegnie oczyszczanie.

Oczyszczanie organizmu po sterydach – podsumowanie

Dowiedziałeś się, na czym polega oczyszczanie ciała po sterydach. Oprócz tego, że nie należy odstawiać ich nagle, powinieneś także wiedzieć, że pomocne w przywracaniu równowagi hormonalnej będzie m.in. sięgnięcie po środki przeznaczone do PCT, w tym np. Clomid. Ponadto niezbędna będzie właściwa dieta, bogata w różne składniki odżywcze, jak i pokarmy sprzyjające detoksykacji. Liczy się też spożywanie odpowiedniej ilości płynów, co usprawnia cały proces. Dzięki temu łatwiej przywrócisz swój organizm do właściwego stanu.

Ocena: 2.8/5

Views: 460