Jak brać sterydy w zastrzykach?

Przyjmowanie sterydów w zastrzykach?

Kulturyści, którzy nie chcą przyjmować sterydów w tabletkach, zawsze mają możliwość sięgnięcia po sterydy w zastrzykach. Wymagają one jednak pewnego doświadczenia albo przynajmniej zapoznania się z zasadami wykonania takich iniekcji. Jeśli i Ty się do tego przymierzasz – skorzystaj ze wskazówek, jakie znajdziesz w tym artykule. Dowiedz się, jak robić zastrzyki sterydowe.

Sterydy w zastrzykach – które są najpopularniejsze?

Na rynku znajdziesz szereg najróżniejszych SAA w ampułkach. Należy do nich m.in. podstawowy środek, jakim jest testosteron. Do najczęściej wykorzystywanych należy m.in. enantan tego hormonu, pozwalający budować masę mięśniową i zyskać siły potrzebne do treningów. Jeśli zaś zależy Ci na suchej muskulaturze – na pewno Twoją uwagę zwróci fenylopropionian nandrolonu (NPP). Zawsze można też sięgnąć po syntetyczną wersję testosteronu, bardzo silny anabolik – trestolone acetate. Cechuje go szybkość działania i wysoka skuteczność, szczególnie jeśli chodzi o wzrost energii.

To tylko niektóre z tych SAA, jakie kupisz w fiolkach. Teraz pora, byś się dowiedział, jak przyjmować sterydy w zastrzykach.

Tego będziesz potrzebował do sterydów w zastrzykach

Musisz skompletować jeszcze kilka rzeczy. W końcu jak robić zastrzyki sterydowe, gdy nie masz igieł i strzykawki? Potrzebujesz określonych kaniuli – przydadzą się dwa rozmiary. Pierwsza to najlepiej 10 (czyli 1 mm). Posłuży ona do wyciągania płynu z ampułki. Druga natomiast powinna mieścić się w przedziale 6-8 (czyli mieć od 0,6 do 0,8 mm). I to nią będziesz wstrzykiwać sterydy w mięsień.

Nie zapomnij jeszcze o wacikach i spirytusie. Potrzebne są do odkażania gumek zakrywających ampułki i miejsca iniekcji. A jak przyjmować sterydy w zastrzykach?

Jak robić zastrzyki sterydowe?

Najpierw wybierz miejsce iniekcji. Początkujący najlepiej, by się wstrzykiwali w mięsień prosty uda. Jak robić zastrzyki sterydowe, by wszystko było w porządku? Usiądź np. na podłodze i rozluźnij mięśnie. Igła powinna wchodzić w ciało pod kątem około 45 do 65 stopni. Pamiętaj, by przy każdej iniekcji zmieniać miejsce wkłucia! Najlepiej też przyjmuj zastrzyki raz w jedną, raz w drugą nogę.

Teraz dowiesz się, jak przyjmować sterydy w zastrzykach krok po kroku:

  1. Przetrzyj nasączonym alkoholem wacikiem gumkę ampułki.
  2. Na strzykawkę nałóż igłę do pobierania i wbij się w gumkę fiolki. Nabierz odpowiednią ilość SAA.
  3. Po wyjęciu igły załóż na ampułkę osłonkę, a następnie zmień igłę.
  4. Oczyść wacikiem ze spirytusem miejsce wkłucia.
  5. Ściągnij z igły osłonkę. Skieruj strzykawkę w górę.
  6. Pstryknij w nią kilka razy. Powietrze powinno znaleźć się u góry. Wyciśnij je. Jeśli poleci kilka kropel sterydów – nie przejmuj się.
  7. Wkłuj się w wybrane miejsce. Nie spiesz się z tym. Zastrzyk nie powinien być bolesny. Jeśli jest inaczej – zmień kąt lub miejsce iniekcji.
  8. A teraz skup się – lekko odciągnij tłoczek. Widzisz krew? Trafiłeś w żyłę. ABSOLUTNIE nie wciskaj sterydów w naczynia krwionośne! Może to się skończyć bardzo źle. Jeśli zaś pojawiły się pęcherzyki powietrza – trafiłeś w mięsień. Przystąp do wstrzykiwania.
  9. Tłoczek naciskaj powoli. Czasem zajmuje to nawet kilkadziesiąt sekund, ale warto – w przeciwnym wypadku możesz sprowokować powstanie cysty.
  10. Po dociśnięciu tłoczka do końca, wyjmij igłę. Oczyść miejsce nasączonym spirytusem wacikiem. Rozmasuj mięsień.

Z pewnością to wiesz, ale warto przypomnieć. Nigdy nie używaj tej samej igły, a już tym bardziej kaniul i strzykawek po kimś! To najprostsza droga do tego, by zarazić się paskudnymi chorobami. A teraz już wiesz, jak robić zastrzyki sterydowe.

 

Ocena: 5/5

Views: 2062