Bezpieczne sterydy dla początkujących

Bezpieczne i pewne sterydy dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią i kulturystyką, ale chcesz podejść do sprawy na poważnie – na pewno zastanawiasz się, jakie są bezpieczne sterydy. Środki rekomendowane przez wielu bodybuilderów pomagają zyskać więcej siły, ale i zbudować imponującą muskulaturę, mogą bardzo satysfakcjonować efektami. Pytanie jednak, jakie sterydy dla początkujących będą najbardziej odpowiednie. Dowiedz się już teraz z poniższego artykułu!

Pewne sterydy w zastrzykach czy w tabletkach?

Wiele osób decydujących się na cykle sterydowe ma wątpliwości, jakie są pewne sterydy. Najważniejsze – sięgaj po środki ze sprawdzonych źródeł! A jaka jest różnica między sterydami w zastrzykach a sterydami w tabletkach? Zasadnicza.

Pierwsze są trudniejsze do podania. Wymagają stosownego przygotowania przed iniekcją i zapoznania się z instrukcją. Nie każdy też dobrze znosi igły. Doustne sterydy są pod tym względem bardziej przystępne. Trzeba jednak pamiętać, że obciążają mocniej wątrobę. Wciąż są to bezpieczne sterydy, ale trzeba większej ostrożności – zarówno jeśli chodzi o okres przyjmowania, jak i dawkę.

Pytanie jednak brzmi – które sterydy dla początkujących będą najlepsze? Sprawdź to poniżej.

Bezpieczne sterydy doustne – metanabol

Metanabol to jeden z najpowszechniej używanych środków. Stosuje się go w cyklach krótkich (do 6 tygodni) w dawce nieprzekraczającej 30 mg. Początkujący jednak powinni stosować te pewne sterydy w mniejszych ilościach, najlepiej około 15 mg. Ważny jest zarówno termin, jak i gramatura przyjmowanego specyfiku – od tego bowiem zależą nie tylko pożądane efekty, ale i skutki uboczne, a tych lepiej uniknąć.

Jakie korzyści natomiast daje metanabol? Przede wszystkim dzięki niemu zyskasz pompę mięśniową – skokowy wzrost wydolności organizmu w czasie treningu. Warto pamiętać, że produkty zawierające ten środek działają z pewnym opóźnieniem, więc trzeba nieco cierpliwości.

Winstrol – silne i pewne sterydy

Jeśli interesują Cię bezpieczne sterydy dla osób, które zaczynają treningi ze „wspomaganiem”, powinieneś zwrócić uwagę na Winstrol, a raczej stanazolol, jak brzmi jego faktyczna nazwa. Pozwala on na budowę suchej muskulatury o dużej wydolności, a wszystko dlatego, że wyciąga wodę z mięśni. Trzeba jednak pamiętać, że ma dość wysoką toksyczność. Z tego powodu nie należy przyjmować go w zbyt dużych dawkach. Na początek 20 mg powinno wystarczyć.

Do jego zalet można zaliczyć jeszcze jedną cechę. Stanazolol nie ulega przekształceniu w estrogen. Dlaczego to ważne? Gdyż pomaga uniknąć m.in. ginekomastii i innych skutków ubocznych. Trzeba jednak pamiętać o stosownej podaży wody.

Enantan testosteronu – sterydy dla początkujących i nie tylko

Jakie są jeszcze bezpieczne sterydy dla osób, które zaczynają swoją przygodę z kulturystyką na poważnie? Na pewno warto rozważyć przyjmowanie enantanu testosteronu. Dzięki niemu możesz intensywniej popracować nad swoją sylwetką – gwarantuje rozwój muskulatury, a stała podaż w okresie cyklu gwarantuje duży przyrost energii, potrzebnej do treningów.

Szybko zauważysz nie tylko wzrost masy mięśniowej. Zyskasz też na wytrzymałości. Dlatego enantan należy do środków, jakie postrzega się powszechnie jako pewne sterydy, zarówno dla nowicjuszy, jak i zaawansowanych koksów.

Sterydy dla początkujących – podsumowanie

Anaboliki to obszerna kategoria farmaceutyków, służących m.in. do rozwoju muskulatury, zwiększenia siły i pokładów energii. Wiele z nich nadaje się zarówno dla doświadczonych bodybuilderów, jak i tych, którzy dopiero wchodzą w ten świat. Powyżej mogłeś poznać najlepsze sterydy dla początkujących – zarówno w tabletkach, jak i zastrzykach. Warto przede wszystkim pamiętać, by, decydując się na ich stosowanie, kierować się umiarem, a może i doświadczeniem innych kolegów. To ważne – dla efektów, jak i zdrowia.

 

Ocena: 4.8/5

Views: 312