HCG – wszystko co musisz wiedzieć

Wszystko co musisz wiedzieć o HCG

Wśród preparatów, jakie są przyjmowane przez koksów, dostępne są różne środki, stymulujące wzrost mięśni. Należy do nich m.in. HCG do kupienia również w naszym sklepie. Czym jednak jest ten środek? Jakie efekty HCG zapewnia? I w końcu – jaka jest cena HCG? Dowiesz się tego z poniższego artykułu. Przeczytaj go i dowiedz się więcej!

Czym jest HCG?

HCG to inaczej gonadotropina kosmówka. U mężczyzn hormon ten stymuluje produkcję testosteronu. U kobiet z kolei obecność tego związku stanowi marker w przypadku ciąży – zarodek wytwarza go po około 6-12 dniach od momentu zapłodnienia jajeczka. Skoro substancja ta powstaje w ten sposób, to czy w ogóle jest HCG do kupienia? Jak najbardziej! Pozyskuje się ją m.in. z odwirowania moczu kobiet w ciąży. I dostaniesz go m.in. w naszym sklepie.

Po co jednak kulturystom gonadotropina kosmówka? Z bardzo prostej przyczyny – stymuluje ona naturalną produkcję testosteronu. Dlatego wykorzystuje się ją zarówno w czasie cyklu, jak i podczas kuracji odblokowującej. Pomaga m.in. przywrócić właściwą funkcję jąder. Szczególnie ważne jest używanie jej w przypadku bardzo długich cykli, np. 16 tygodni.

Jak wygląda dawkowanie HCG?

Niektórzy, by mieć po HCG efekty, polecają stosowanie gonadotropiny w ilości obejmującej całe opakowanie (czyli od 2000 do 5000iu – international units) przy jednej iniekcji. To naturalnie błąd, co udowodniono już w latach 90. XX wieku. Najzwyczajniej w ten sposób się przedawkowuje ten preparat. A jaka dawka HCG jest właściwa? Maksymalna to 1500, a często zaleca się przyjmowanie jednorazowo tylko 1000iu. I już wtedy można mieć oczekiwane rezultaty.

Jak często stosuje się gonadotropinę? Zastrzyk należy wykonać co 3 dni. Okres półtrwania tej substancji w organizmie trwa 36 godzin. Iniekcja więc dokonywana z taką częstotliwością pomaga utrzymać jej stabilna ilość w organizmie.

Nieco inaczej to wygląda w przypadku, gdy decydujesz się na stosowanie HCG podczas cyklu. Wówczas przyjmujesz preparat w ilości 500iu co 2 dni przez 2 tygodnie. Po tym czasie robisz przerwę na 4 tygodnie, a następnie wracasz do poprzedniego dawkowania. Z jednej strony to daje oczekiwane rezultaty, z drugiej – pomaga oszczędzić, bo cena HCG, choć nie przytłaczająca, to przez dłuższe cykle bywa obciążająca.

HCG – czy warto przyjmować? Jakie są efekty?

Czy warto? Oczywiście, że tak! Z jednej głównej przyczyny. Stosowanie sterydów anabolicznych może prowadzić do obkurczenia jąder, a w najgorszym przypadku – do ich zaniku. Wynika to z faktu, że organizm czerpie testosteron z zewnętrznych źródeł, przez co naturalne procesy produkcyjne tego hormonu zostają wygaszone. Niwelujące te efekty HCG pomaga zachować funkcje jąder, a także zadbać o ich zdrowie. Dzięki temu pozostają one nie tylko w swoim rozmiarze, ale i przywrócona zostaje naturalna produkcja testosteronu. To istotne z perspektywy zachowania efektów treningów i stosowania sterydów, jak i ogólnego zdrowia.

HCG – podsumowanie i cena

Odblok stanowi ważny element każdej kuracji sterydowej, a raczej następstwo cyklu. Jeśli więc stosujesz sterydy, przyjmujesz np. testosteron, pamiętaj, że masz też HCG do kupienia! Dzięki temu hormonowi łatwiej wrócisz na właściwe tory, choć musisz nastawić się, że po długim przyjmowaniu anabolików może to zająć trochę czasu. A jaka jest cena HCG? Wszystko zależy od firmy, jednak zwykle oscyluje ona w okolicach 60-70 zł. Najlepiej sprawdź ją u nas już teraz!

 

Podobał Ci się nasz artykuł?

Views: 573