Co to jest cykl sterydowy?

Dawkowanie sterydów i skutki uboczne

Uwaga! Sterydy anaboliczne stosowane bez nadzoru lekarza mogą powodować liczne skutki uboczne i być niebezpieczne dla zdrowia osoby przyjmującej. Autor nie popiera stosowania tych substancji, poniższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny, w żaden sposób nie powinien być traktowany jako instrukcja.

Cykl sterydowy – porady suplementacji

Okres przyjmowania SAA w kulturystyce potocznie nazwany jest cyklem, w tekście określony przez ilość tygodni, przykładowo: 1-12 oznacza cykl dwunastotygodniowy, kiedy ostatnie iniekcje dokonywane są w 12 tygodniu (długoestrowe SAA mogą być aktywne jeszcze do 2-3 tygodni po ostatniej iniekcji). Często w cyklach spotykamy stosowanie więcej niż jednej substancji. To właśnie nazywa się stack, czyli połączenie co najmniej 2 różnych sterydów anabolicznych w cyklu. W większości przypadków stancking ma na celu uzyskanie maksymalnego działania anabolicznego podczas cyklu. Jednak im więcej środków, tym większe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Często stosowane w czasie cyklu są inne leki, nie sterydy, mające na celu ograniczenie ewentualnych skutków ubocznych, takie jak inhibitory aromatazy, antagoniści receptora estrogenicznego czy inhibitory 5-alfa reduktazy. Decyzja o ich włączeniu do cyklu oraz stosowanych dawkach powinna zostać podęta indywidualnie, gdyż każdy inaczej reaguje, jest mniej lub bardziej podatny na skutki uboczne określonego rodzaju. Stąd nie zostały ujęte w poniższych przykładach. Podobnie kwestia HCG w prostszych cyklach. Jednak w dłuższych, wyżej dawkowanych, powinno po prostu być, jeśli nie chcemy mieć jąder wielkości orzeszka i problemów z PCT.

Przykładowe cykle nie zostały celowo podzielone na zwiększające masę mięśniową oraz rzeźbiące. Efekt, jaki uzyskuje się na cyklu w ogromnej mierze jest wynikiem stosowanej diety (proporcje białek, węglowodanów, tłuszczy oraz jej kaloryczność) oraz kilku innych czynników. Możliwe jest uzyskiwanie w miarę suchej masy mięśniowej, bez retencji, nawet na środkach powszechnie uznawanych za mocno aromatyzujące, jak Omnadren lub Metandienon. Odwrotnie, jeśli cykl mający na celu poprawę definicji nie zostanie oparty na właściwej diecie redukcyjnej, użyty winstrol czy oxandrolon na niewiele się zda. Po każdym cyklu niezbędne jest PCT, mające na celu przywrócenie prawidłowej sekrecji endogennego testosteronu

Podobał Ci się nasz artykuł?

Views: 50